دوربین مدار بسته آنالوگ یا آی پی؟

اين ديگر راز سرپوشيده نيست که آينده دوربين مدار بسته در روش‌هاي مبتني بر IP است، اما اين بدان معنا نيست که بايد دوربين‌هاي آنالوگ موجود‌تان را دور بيندازيد و بعد به فکر دوران گذار بيفتيد. تجهيزات نظارتي مدرن مانند دستگاه‌هاي ترکيبي DVR و نرم افزارهاي تبديل ويدئو به شما اجازه ايجاد يک شبکه مدرن نظارتي مبتني بر IP را خواهند داد؛ آنهم در حالي که دوربين‌هاي امنيتي آنالوگ‌تان کنوني‌تان را هم نگه داشته‌ايد.

سيستم‌هاي ترکيبي آنالوگ / IP
بين سيستم دوربين مدار بسته مبتني بر DVR و سيستم نظارت ترکيبي يک تفاوت وجود دارد. با راه اندازي DVR استاندارد، به استفاده از دوربين‌هاي مدار بسته محدود خواهيد شد. سيگنال‌هاي ويدئويي آنالوگ به يک DVR فرستاده خواهند شد و فيلم در آن دستگاه به فرمت ديجيتال تبديل مي‌شود. در يک سيستم ترکيبي، قادر خواهيد بودير هم از دوربين مدار بسته شبکه IP و هم از دوربين‌هاي آنالوگ، در ترکيب با يکديگر و بر روي همان شبکه استفاده کنيد. اين کار را معمولا با استفاده از نرم افزارهاي تبديل کننده ويدئو و سرور‌ها، يا يک DVR ترکيبي انجام مي‌دهند.

نرم‌افزارهاي تبديل ويدئو و سرور‌ها
رمزگذار ويدئو (که با نام سرور هم شناخته مي‌شود) سيگنال‌هاي ويدئويي آنالوگ را به صورتي که بشود مستقيماً آن‌ها را روي يک شبکه IP ارسال کرد، ديجيتالي مي‌کند. اين کار باعث مي‌شود کاربران بتوانند با استفاده از يک مرورگر استاندارد وب و يا با نرم افزار مديريت ويدئو بر روي کامپيوتر‌هاي معمولي ثابت و يا از راه دور و از طريق دسترسي به شبکه تصاوير ويدئويي زنده را مشاهده کنند. بهترين از همه اين‌که فيلم ديجيتالي شده دوربين مدار بسته آنالوگ به صورتي روي شبکه IP حرکت مي‌کنند که گويي يک دوربين IP جديد شما اضافه کرده‌ايد، بنابراين مي‌توانيد فيلم را از همه دوربين‌هاي‌تان به صورت يکسان مشاهده کنيد.

دستگاه‌هاي DVR هيبريدي
دستگاه‌هاي DVR هيبريدي منحصر به فردند زيرا مي‌توانند هم از دوربين مدار بسته آنالوگ پشتيباني کنند و هم از دوربين مدار بسته شبکه IP. اين سطح از انعطاف پذيري در DVR‌ها سنتي که تنها به دوربين‌هاي آنالوگ متصل مي‌شوند، ديده نمي‌شود. دستگاه‌هاي DVR هيبريدي موجب سهولت در تبديل تصاوير از آنالوگ به سيستم نظارتي IP مي‌شوند. از آنجا که آنها از هر دو نوع دوربين پشتيباني مي‌کنند، گزينه‌هاي خريد و استفاده از دوربين براي‌تان محدود نمي‌شود. اين باعث مي‌شود همزمان با استفاده از دوربين مدار بسته هاي کم هزينه تر آنالوگ، در صورت لزوم به سمت روش مبتني بر IP حرکت کنيد.
منبع: نگاکو 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ