دوربین مدار بسته آنالوگ یا IP

در ادامه علل مهاجرت از دوربين مدار بسته آنالوگ و DVR‌ها به دوربين‌هاي IP و دستگاه‌هاي NVR:

قابليت اطمينان / دوام – سيستم‌هاي دوربين مدار بسته IP مبتني بر NAS ثابت کرده اند که سريعتر و مطمئن تر بوده و بيت‌هاي داده‌ها را به خوبي و دوام سيستم‌هاي قديمي‌تر مورد استفاده در DVR‌ها و دوربين مدار بسته آنالوگ نگهداري مي‌کنند. وقتي همه مزاياي ذاتي دستگاه‌هاي NVR را همراه با مديريت داده RAID و ديسک‌هاي سخت حرفه اي در نظر مي‌گيريد، لزوم حرکت به سوي دستگاه‌هاي NVR و دوربين‌هاي IP را بيشتر حس مي‌کنيد.
امکان مديريت – توانايي دسترسي به فايل‌ها و تماشاي فيلم‌ها از هر مکاني در سطح جهان از طريق برنامه‌هاي تلفن همراه و فضاهاي ابري از راه دور (با فرض داشتن اتصال به اينترنت) يکي از مزاياي بارز راه حل ذخيره سازي ويدئو‌هاي نظارتي مبتني بر IP هستند.
بهبود کيفيت تصوير – هر روز بيش از پيش دوربين مدار بسته مبتني بر IP بيشتري و با کيفيت بالا و قيمت مقرون به صرفه تر به بازار تجهيزات مورد نظر راه پيدا مي‌کنند. اين دوربين‌ها وضوح تصوير بهتر، نظارت محيطي گسترش يافته‌تر و تصاوير بسيار دقيق‌تري را فراهم مي‌کنند. در نهايت، با داشتن فايل‌هاي تصويري با کيفيت HD و دوربين‌هاي نظارتي مدار بسته بهتر و با‌کيفيت‌تر، آيا همه چيز بهتر به نظر نمي‌رسد؟
پيروي از مقررات – با توجه به نگراني‌هاي امنيتي و انطباق پذيري با يک محيط در سطح جهاني، مقررات سخت‌گيرانه‌تري در انواع و اقسام صنايع تصويب و ابلاغ شده است. بسته به استانداردهاي نظارتي صنعت مربوطه، شرکت‌ها مي‌توانند به ميزان زيادي نيازمند حفظ و ذخيره داخلي (محلي) فايل‌هاي دوربين مدار بسته باشند. اين مسئله مي‌تواند بسيار هزينه بر و مستعد خطر باشد چرا که سيستم‌ها و دوربين مدار بسته امروزين هر روز بيش از پيش نيازمند محلي براي ذخيره اطلاعات خود هستند. نصب دوربين مداربسته و راه‌اندازي سيستم شبکه محلي و راه دور بسيار راحت‌تر و آسان‌تر از چيزي است که فکرش را مي‌کنيد.
گسترش قابليت‌ها/ ويژگي‌ها- ويژگي‌هاي نظارت ويدئويي دوربين مدار بسته در حال گسترش مداوم، فعال سازي فضاي شخصي ابري، اپليکيشن‌هاي کنترل از راه دور ويديو‌ها و تجزيه و تحليل‌هاي خاص به منظور افزايش ابزار‌هاي در دسترس هستند. دوربين مدار بسته IP مي‌توانند طيف وسيعي از عملکرد‌ها را انجام دهد؛ از عملکرد‌هاي پايه گرفته تا تجزيه و تحليل پيشرفته و هر ويژگي ديگري که فکرش را بکنيد. علاوه بر اين، گزينه‌هاي ذخيره سازي کم هزينه مانند ميزباني ويدئو‌ها کاري مي‌کند که مسئله تصوير برداري امنيتي را به يک گزينه بسيار مقرون به صرفه تر از راه حل‌هاي آنالوگ مبتني بر فضاي داخلي ذخيره سازي تبديل نمايد.
تکنولوژي نظارت تصويري به سرعت در حال گسترش است و هم اکنون زمان آن رسيده که خودتان را از بند سيستم‌هاي آنالوگ رهانيده و به سرزمين موعود سيستم‌هاي امنيتي مبتني بر IP برسيد. اين حرکت به بهينه سازي و بهره وري کسب و کار، کاهش هزينه‌ها، و افزايش رضايت مشتريان کمک خواهد کرد.
منبع: نگاکو 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ