ضبط و مدیریت دی وی آر ویدیو در دوربین مدار بسته

DVR‌ها اين امکان تبديل تصوير آنالوگ دوربين مدار بسته به تصاوير ديجيتال، امکان نظارت از راه دور، ظرفيت ذخيره سازي بيشتر، و جستجو سريع و آسان را براي کاربران فراهم مي‌کنند. افرادي که هنوز آمادگي مهاجرت کامل به سيستم‌هاي دوربين مدار بسته مبتني بر IP را ندارند DVR‌ها بهترين و مقرون به صرفه‌ترين راه حل به حساب مي‌آيند. ضبط ويدئويي ديجيتال به شما امکان مي‌دهد دوربين مدار بسته آنالوگ خود را به دوربين‌هاي عصر مدرن تبديل کنيد. وقتي تصاوير پايه فيلم قابل تبديل شدن به ديجيتال را داشته باشند، دنياي جديدي پيش روي صاحبان آن گشوده خواهد شد تا ويدئو‌هاي آنالوگ خود را به صورت ديجيتال مشاهده و مديريت کنند.

هنوز مدت زيادي از زماني که اکثر سيستم‌هاي نظارتي تصويري از دستگاه‌هاي VCR براي ضبط تصاوير ويدئويي استفاده مي‌کردند نگذشته است. اين فيلم يا به طور مداوم ضبط شد و يا با هر اتفاقي شروع به ضبط تصاوير مي‌کرد. تصاوير ضبط شده بر روي نوار کاست و معمولاً با نرخ ?? فريم در ثانيه ذخيره مي‌شد. آن روز‌ها اين روش يک راه حل پيشرفته بود. اما در حال حاضر مي‌دانيم که، صرف نظر از اين‌که چه نوع دوربين مدار بستهاي مورد استفاده قرار بگيرد، ذخيره سازي فيلم روي نوار کاست به هيچ وجه روشي استراتژيک به حسب نمي‌ِآيد. نوار‌ها جاگير هستند، نمي‌توانند حجم زيادي از اطلاعات را نگه دارند، و اگر لازم باشد بخشي از تصاوير را روي آن‌ها مشخص کنيد، گشتن به دنبال آن لحظه مورد نظر روي نوار بسيار بسيار مشکل است.

ضبط ويدئويي ديجيتال چيست؟
ضبط ويدئويي ديجيتال (DVR)[?] شامل نرم افزار، عملکرد ذخيره سازي ويدئو و يک ديسک سخت کامپيوتري به صورت يکپارچه در يک واحد مشترک است. سيستم DVR فيد‌هاي ويدئويي آنالوگ را دريافت کرده و آنها را به ديجيتال تبديل مي‌کند. اين روش يک راه حل مقرون به صرفه براي تبديل تصاوير يک سيستم دوربين مدار بسته آنالوگ به منابع مدرن امروزي است که هم داراي برخي از مزاياي تصاوير سيستم‌هاي مبتني بر IP است و هم از آن سيستم مقرون به صرفه تر است.

مزاياي سيستم ضبط DVR
ضبط DVR روشي عالي براي مهاجرت از سيستم دوربين مدار بسته آنالوگ به يک راه حل نظارت ديجيتال است. اين روش گزينه‌اي است کم هزينه براي کساني که هم اکنون داراي دوربين‌هاي آنالوگ هستند و هنوز آمادگي گذر از سيستم‌هاي قديمي و تبديل آن‌ها به يک سيستم نظارتي کاملاً مبتني بر IP را ندارند. اين روش خيلي از مزاياي سيستم‌هاي نوين را براي اين دسته از افراد به ارمغان مي‌آورد.
منبع: نگاکو 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ