مزایای دوربین مدار بسته AHD و دی وی آر هیبرید

يک DVR هيبريدي DVR است که مي‌تواند بيش از يک نوع سيگنال ويديويي بپذيرد. سه نوع سيگنال ويدئويي رايج در بازار امروز آنالوگ، HD-SDI و IP هستند. داشتن يک DVR‌ دوربين مداربسته ترکيبي به دلايل زيادي مطلوب است. مهم‌ترين آن‌ها اين است امکان استفاده ازدوربين مداربسته آنالوگ موجود در حالي است که مي‌خواهيم به نواحي که نياز به نظارت دقيق‌تر با قابليت زوم بالا دارند دوربين‌هاي مگاپيکسلي ديجيتال (با رزولوشن يا وضوح تصوير بالا) اضافه کنيم. از دوربين‌ مدار بسته AHD نيز مي‌توان براي به حداقل رساندن تعداد دوربين‌هاي آنالوگ استفاده کرد زيرا اين نوع دوربين مداربسته پيکسل بيشتري داشته و مي‌تواند منطقه وسيعي از املاک و مستغلات را با حداقل تعداد دوربين مداربسته PoEکاهش دهند. فروش دوربين مداربسته

دوربين‌هاي آنالوگ
سيستم آنالوگ که يا همان سيستم متشکل از تلويزيون مدار بسته (که به صورت مختصر CCTV ناميده مي‌شوند)، سيگنال‌هاي ويدئويي سنتي هستند که چندين دهه است که مورد بهره‌برداري قرار دارند و به طور معمول از کابل کواکسيال براي انتقال آن‌ها استفاده مي‌گردد. در برخي از موارد براي ارسال ويدئو و حتي براي انتقال صدا و نيروي برق بر روي شبکه با استفاده از بالون‌ها از کابل شبکه CAT5 استفاده مي شود. بالون‌ها[?] آداپتورهاي تبديل کانکتور BNC دوربين به RJ45 براي استفاده از CAT5 يا استفاده از سيم‌ها دوبل تابدار که معمولاً براي انتقال سيگنال صرفاً ويدئويي استفاده مي‌شوند. فاصله معمول براي کابل کواکسيال بسته به کيفيت کابل بين ?? تا ??? متر است. با استفاده از بالون‌ها و کابل CAT5، اين فاصله را مي‌توان تا چندين کيلومتر افزايش داد.

دوربين‌هاي آنالوگ معمولا پلاگين و پلي (وصل کن و استفاده کن) هستند، يعني بدون تنظيمات اضافي مي‌توان ان‌ها را مورد استفاده قرار داد. به محض اين‌که دوربين مداربسته AHD به يک منبع ويدئويي و برق زده شود، تصوير بلافاصله بر روي صفحه نمايش داده مي‌شود. شايع‌ترين وضوح تصوير در دوربين‌هاي آنالوگ ??? × ??? CIF))، ??? × ??? (VGA)،??? × ??? (?CIF) و ??? × ??? (D1) هستند. از سال ???? به اين سو يک وضوح تصوير جديد در دوربين مداربسته آنالوگ برابر با ??? × ??? (???H) تعريف شده که تا ?/??? در پيکسل افقي بهبود ايجاد مي‌کند.
منبع: نگاکو 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ