نظارت از راه دور دوربین مدار بسته

در گذشته، سيستم‌هاي دوربين مدار بسته معمولي تنها مي‌توانستند ويديو را به يک ايستگاه نظارت تنها انتقال دهند، اما اين مورد در استفاده از سيستم DVR صادق نيست. ديجيتال ترين‌هاي نوع ضبط کننده‌هاي ويدئويي حال حاضر به شما اجازه دسترسي به فيلم دوربين مدار بسته از راه دور و از طريق اينترنت را فراهم مي‌کنند. با اتصال دوربين‌هاي آنالوگ‌تان به يک دستگاه DVR، مي‌توانيد فيد‌هاي ويدئويي را همزمان و به صورت واقعي از هر کامپيوتري که متصل به اينترنت باشد، و حتي از تلفن‌هاي همراه سازگار و يا PDA‌ها دستي تحت نظارت خود داشته باشيد.

ذخيره سازي ديجيتال
چندي پيش، بيشتر سيستم‌هاي نظارتي دوربين مدار بسته تنها مي‌توانستند تصاوير را روي نوار VHS ضبط کنند. ضبط روي نوار داراي اشکالاتي زيادي است. براي نمونه، نوار بزرگ و جاگير هستند. علاوه بر اين، تلاش براي يافتن فيلم ضبط شده بر روي نوار آنالوگ مي‌تواند به کابوسي وقتگير تبديل شود. با DVR‌ها، فيلم‌هاي شما از فرمت آنالوگ به ديجيتال تبديل مي‌شوند، بنابراين شما خواهيد توانست بدون به هم ريختگي تعداد زيادي ويديو را روي آن ذخيره کنيد. بعلاوه سرعت آن بيشتر و جستجو و مرتب کردن تصاوير آرشيوي بسيار راحت‌تر خواهد شد.

فشرده سازي ويديويي
دستگاه‌هاي DVR براي اينکه امکان ظرفيت ذخيره سازي بيشتري فراهم کنند، از فن آوري‌هاي فشرده سازي متعددي استفاده مي‌کنند. فرمت‌هاي فشرده سازي متداول عبارتند از JPEG، MPEG-4 و H.264. با فشرده سازي ويديويي، اندازه فايل‌ها تا جايي که افت کيفيت نداشته باشند، کوچک مي‌شوند.

اتصال امن
اغلب سيستم‌ها ضبط ويدئويي ديجيتال با استفاده از رمز عبور از ورود به سيستم محافظت مي‌کنند، بنابراين فقط کاربران مجاز قادر به دسترسي به فيلم از راه دور خواهند بود.
منبع: نگاکو 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ